Psychologia w internecie, rodzaje psychologii, psychologia dla każdego, dla Ciebie, jutra, na codzień, związków, skąd się bierze smutek

Forum psychologia w internecie.


#1 2011-04-20 23:49:10

pwi

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-23
Posty: 47
Punktów :   

obraz 'ja' jest płynny i zmienny.

Część pola fenomenologicznego(rzeczywistości subiektywnej), która stopniowo wyłania się z całości, to właśnie ?ja?. ?Ja ? jest to zorganizowana, spójna postać pojęciowa, która składa się z samego siebie( ja ) oraz relacji pomiędzy ?ja? a innymi. Ta pojęciowa postać jest dostępna świadomości, aczkolwiek niekoniecznie w niej obecna. Generalnie obraz ?ja? jest płynny i zmienny. Jest procesem, który w każdym momencie stanowi specyficzną dla tego momentu całość.


Oprócz ?ja?realnego, czyli takim, jakim się jest, istnieje ?ja idealne?, które mówi o tym, jaka chciałaby być dana osoba. Tam, gdzie dochodzi do niezgodności pomiędzy Ja a ?organizmem?, dochodzi do poczucia zagrożenia i niepokoju. Człowiek może posiadać wiele Ja ? niektóre dobre i niektóre złe.Tak więc samoaktualizacja to podstawowa tendencja człowieka do aktualizowania, utrzymywania i wzbogacania własnego potencjału.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lihm.pun.pl www.narutorpgarena.pun.pl www.narutografans.pun.pl www.robygcityapartments.pun.pl www.hamak-ots.pun.pl