Psychologia w internecie, rodzaje psychologii, psychologia dla każdego, dla Ciebie, jutra, na codzień, związków, skąd się bierze smutek

Forum psychologia w internecie.


#1 2012-04-03 15:56:31

pwi

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-23
Posty: 47
Punktów :   

Skąd się bierze siła wyporu

Skąd się bierze siła wyporu

Kiedy obiekt zostanie umieszczony w płynie, płyn wywiera górę siły nazywamy siła wyporu.Siła wyporu pochodzi od presji wywieranej na obiekt przez płynu. Ponieważ ciśnienie wzrasta wraz ze wzrostem głębokości, ciśnienie na dole obiektu jest zawsze większa niż życie top - stąd netto w górę siła.

Siła wyporu jest obecny, czy unosi się obiektów lub umywalki. Rozważmy obiekt pływający, ale analiza jest w zasadzie takie same dla zanurzonego obiektu.

Będziemy również rozważyć prostokątny blok, choć podobny (bardziej skomplikowane) analiza prowadzi do tego samego rezultatu dla obiektów zabawny kształcie.

Obiekt doświadcza sił na każdym z sześciu stron. Na każdej stronie, siła jest ciśnienie pomnożone przez powierzchnię boku, i jest skierowana prostopadle do boku i do wewnątrz obiektu.

Siła po lewej stronie jest trudny do obliczenia, ponieważ ciśnienie różni się na różnych poziomach. Na szczęście nie mamy do obliczenia, bo siła ta jest równa-i-odwrotnie do siły po prawej stronie. Podobnie siły z przodu iz tyłu anulować.

więcej:
http://physics.bu.edu/~duffy/semester1/c23_buoyant.html
http://labman.phys.utk.edu/phys221/modu … oyancy.htm

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bigbang.pun.pl www.pomoc.pun.pl www.my-fantasy-online.pun.pl www.c-o-d.pun.pl www.sf6zakonbialegolotosu.pun.pl