Psychologia w internecie, rodzaje psychologii, psychologia dla każdego, dla Ciebie, jutra, na codzień, związków, skąd się bierze smutek

Forum psychologia w internecie.


#1 2011-04-20 23:48:39

pwi

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-23
Posty: 47
Punktów :   

Aktualizacja zaś oznacza tendencję do rozwoju człowieka

Aktualizacja zaś oznacza tendencję do rozwoju człowieka, do przechodzenia od zależności do autonomii, od stałości i sztywności ku zmienności i wolności ekspresji. To oznacza również skłonność każdej osoby do redukowania potrzeb lub napięcia, ale eksponuje przyjemności i satysfakcje , które pochodzą z aktywności podnoszącej wartość człowieka. Wewnętrzna spójność i zgodność pomiędzy JA -człowiekiem, a jego zachowaniem - jest to spójna wewnętrznie wizja siebie.

W życiu codziennym odgrywamy wiele ról społecznych. Jesteśmy rodzicami, dziećmi, przyjaciółmi, kochankami, studentami, pracownikami itd. Rozmaite problemy i niestabilność psychiczna wiąże się z niespójnością obrazu siebie w zakresie pełnionych ról. Możemy się różnie zachowywać w każdej z nich. Powoduje to konflikt miedzy spostrzeganiem Ja ? siebie, a zachowaniem. Zgodność wewnętrzna, to brak takiego konfliktu. Zgodność taka jest jednym z trzech podstawowych warunków terapii u Rogersa, jako niezbędny dla postępu i wzrostu osobowości. Spójność ja, to brak konfliktu miedzy spostrzeżeniami ja realnego i ja idealnego.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hamak-ots.pun.pl www.robygcityapartments.pun.pl www.narutorpgarena.pun.pl www.narutografans.pun.pl www.gildiastorm.pun.pl